De achtste versie van de Bovag Coronamonitor laat het hoogste vertrouwen van de leden zien sinds de start van de peiling in maart. Van alle deelnemers spreekt inmiddels 86,5% de verwachting uit door de coronacrisis heen te komen.

Het groeiende optimisme blijkt ook uit het feit dat dat opnieuw minder ondernemers afscheid denken te moeten nemen van hun personeel (26% nu, 28,7% twee weken geleden). Een dalend percentage leden (34,7, vorige keer 39,6) meldt omzetverlies; bovendien is het verlies kleiner dan in eerdere metingen.

Krediet

Toch plaatst Bovag enkele kanttekeningen bij alle positiviteit: de uitkomsten lopen bij de branches nogal uiteen. Bovendien verwachten meer leden (63,3 om 59,8%) binnen drie maanden krediet nodig te hebben. Licht gestegen ten opzichte van de zevende Coronamonitor (toen 55,6, nu 57,2) is bovendien het percentage dat gebruikt van financiële regelingen. De drie meest gebruikte: NOW (43,6%), Coulanceregeling Belastingdienst (23,8%) en TOGS (12,2%).

Coulance

De vijf grootste pijnpunten voor de leden zijn, volgens de nieuwste peiling: minder klanten (55,2%), dunnere orderportefeuille (54,4%), minder werk in de werkplaats (43,2%), leveringsproblemen (toe)leveranciers (33,1%) en afnemende liquiditeit (32,9%). Grootste punt van zorg noemt Bovag de voorwaarden van de Coulanceregeling en de termijn waarop de betaling alsnog moet plaatsvinden. Ook de communicatie vanuit de Belastingdienst laat volgens Bovag te wensen over. Verder is een passende oplossing nodig voor leden die te maken hebben met seizoenspieken en waarvoor de NOW geen ondersteuning biedt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 mei 2025
Tom Pijnenburg wint Geerlig Riemerprijs 2025
23 mei 2025
Rematec 2025; duurzaam als leitmotiv
23 mei 2025
Alzura breidt uit met 100 procent leveringsplicht
22 mei 2025
Autoverzekering Suzuki-dealers voor 12 jaar garantie
22 mei 2025
Wico Autolakken heet voortaan Prepaire
22 mei 2025
Eurami wordt Bosch First Supplier Premium
Meest bekeken berichten
Recente reacties