Autoweek en Auto Bild voerden onlangs een winterbandentest uit, waarbij twaalf banden (met maat 225/45 R 17) uitvoerig werden getest op de bevroren meren in het noorden van Zweden. Bridgestone’s Blizzak LM-32 kreeg daarbij van de deskundige jury het predicaat ’toonaangevend’.

De banden werden beoordeeld op hun remeigenschappen en afhandeling op sneeuw, op nat wegdek en op droog wegdek. Het testprogramma was dit jaar bovendien uitgebreid met de categorie Kosten, waarbij het kilometerrendement, de rolweerstand en de prijs-/kwaliteitsverhouding werden bekeken.

Slechts twee merken kregen van Autoweek en Auto Bild het predicaat ’toonaangevend’. Het testpanel vond de Blizzak LM-32 met name overtuigend vanwege de uitgebalanceerde afhandeling en het nauwkeurige stuurgedrag onder droge en natte omstandigheden.
De nieuwe Blizzak LM-80 is speciaal ontwikkeld voor de nieuwste generatie SUV’s en CUV’s. Met name de prestaties op sneeuw zijn sterk verbeterd, dankzij de toepassing van de modernste profiel- en groeventechnologieën, zoals een eenrichtingsloopvlak met dwarsgroeven met hoge capaciteit en washboardgroeven voor nog stabielere blokken.

Bekijk hier alle nieuwe winterbanden voor dit seizoen in de productspread uit Aftersales Magazine nummer negen van 30 september.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33