Tijdens een EU-bijeenkomst is duidelijk geworden dat fabrikanten en dealers positief zijn over de komst van een code of conduct, waarbij twee van de vijf punten sowieso al in het verdrag opgenomen worden.

De overeenkomst is nodig om in de geest van de vrije markt dealervriendelijke afspraken te maken, die in de nieuwe dealercontracten voor na medio 2013 worden meegenomen.
De autofabrikanten zijn het eens over de opzegtermijn en de geschilbeslechting. Redenen voor opzegging van het contract, transfers van het dealerschap, en de mogelijkheid om door te gaan met het voeren van multimerken leveren nog de nodige discussie op.
Mochten de dealers en fabrikanten het niet eens worden over een gedragscode, dan zal de branche nieuwe Europese regels opgelegd krijgen voor contract fairness op b2b-niveau.

EDC-voorman Jaap Timmer en EU-jurist Dr. Stephan Simon gaan in Aftersales Magazine nummer zes dieper in op de post-BER periode en de code of conduct.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 mei 2026
Hogere winstgevendheid Continental
6 mei 2026
Inter-Sprint naar The Tire Cologne
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
5 mei 2026
Van Mossel groeit door naar 7,6 miljard euro omzet
5 mei 2026
Geotab breidt OEM-telematica uit met Polestar
5 mei 2026
ING: EV’s in de lift, beleid dreigt rem te vormen
Meest bekeken berichten
Recente reacties