Grossier Doetam automaterialen in Doetinchem heeft acht Dometic Waeco ASC 5000G aircoservicestations geleverd aan de Herwers Groep. Met de levering verlengt Doetam automatisch tegelijkertijd de servicecontracten voor de servicestations. Herwers Groep is dealer van de automerken Nissan, Renault, Dacia, Mitsubishi en Hyundai.

Herwers Groep gebruikt al langer Waeco aircoservicestations voor het voormalige koudemiddel R134a in haar vestigingen in Zevenaar, Apeldoorn en Doetinchem. De acht nieuwe R1234yf aircoservicestations zullen in deze vestigingen plus in de vestigingen in Neede, Zutphen, Hengelo (Gelderland) en Deventer ingezet worden.

Herwers Groep heeft volgens aftersalesmanager Rudi van Aken wederom voor Waeco gekozen vanwege de relatie met Doetam automaterialen. “De kwaliteit van onze medewerkers en die van de apparatuur in onze werkplaatsen is hoog. Het resultaat uit zich dan ook in het voordeel van de klant die dit van Herwers als merkdealer mag verwachten.”

“Service staat net als bij Herwers bovenaan onze lijst, we werken al meer dan 15 jaar samen”, zegt Peter Ratelband van Doetam. “En ook de relatie met Dometic is sterk, we kiezen in de eerste plaats voor Waeco vanwege de kwaliteit van de producten en de service van Dometic Benelux. En als er zich al iets voordoet waardoor een machine zijn taak niet kan uitvoeren, is er altijd een snelle oplossing. We kunnen snel de service leveren die Herwers nodig heeft en van ons verwacht.”

Integratie koudemiddelanalyse

Doetam heeft ook alle verbruiksmaterialen zoals koudemiddel, fluor en olie voor het Waeco aircoservicestation op voorraad. Daarnaast adviseren ze de garage ook over het belang van goed onderhoud aan het airconditioningsysteem van een auto. “We organiseren daarvoor informatieavonden voor klanten waarbij Dometic Waeco ook aanwezig is”, vervolgt Ratelband. “De klant krijgt op deze manier de beste informatie en een goed gevoel.

De Waeco ASC 5000 R1234yf airco servicestations zijn gehomologeerd door de merken van de BMW-Group, Fisker, Ford Europa, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel-groep, Subaru, Toyota Motor Europe, Volkswagen-groep, Volvo en Renault.

De Waeco aircoservicestations voldoen daarmee aan het volledige veiligheidsconcept die de Europese Unie én autofabrikanten stellen aan het onderhouden en repareren van automotive airconditioningsystemen. De belangrijkste eisen van het veiligheidsconcept omvatten onder andere een geïntegreerde volautomatische koudemiddelanalyse en externe ventilatie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 februari 2026
‘Onderhoud goedkoopst in het noorden’
5 februari 2026
Grote verschillen in laadtarieven openbare laadpalen door gemeentelijk beleid
5 februari 2026
EV’s en de kosten van onderhoud
4 februari 2026
Joint venture Stellantis en MSX voor Eurorepar Car Service
4 februari 2026
VWE corrigeert cijfers occasionverkopen
4 februari 2026
Duurzaam?
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33