Eerder meldde we al dat Apollo Vredestein als partner van het EU-Pearls project betrokken is bij het onderzoek naar bronnen van natuurrubber. Inmiddels zijn de eerste banden met Europees natuurrubber van de productieband gerold.

Het Europese project heeft geleid tot twee alternatieven voor natuurrubber van de rubberboom. Apollo Vredestein heeft deze week zowel banden geproduceerd met natuurrubber van de Russische paardenbloem als van Guayule. Het natuurrubber van beide alternatieven is verwerkt in verschillende versies van de Quatrac Lite in de maat 155/65 R14.

Hoewel de eerste indruk zeer veelbelovend is, worden de banden met de alternatieve natuurrubbers nog niet in productie genomen. In de komende maanden worden verdere tests met de banden uitgevoerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties