Tijdens de Dream Cars tentoonstelling op het Autosalon in Brussel is een nieuw elektrisch voertuig gepresenteerd van Belgische makelij: de E-Car 333. Het is elektrische driewieler met een actieradius van 300 kilometer. Het ‘autootje’ zou voor slechts 1 euro 100 kilometer kunnen rijden.

De drie cijfers van de E-Car 333 staan voor drie zitplaatsen, driewieler en een actieradius van driehonderd kilometer. Het wagentje is gebouwd van gerecycled materiaal en moet met een prijs van 20.000 euro voor de meesten beschikbaar worden. Topsnelheid is 130 kilometer per uur.

De E-car 333 kent zes koetswerkvarianten: van coupé tot cabrio en pick-up. De ontwikkelaar maakt zich sterk dat opladen aan een conventioneel stopcontact van 16 ampere op 3 uur tijd kan gebeuren, en dat 100 kilometer rijden kan voor 1 euro.

De elektrische driewieler zit nog in de ontwikkelingsfase en de maker zoekt nog investeerders om ervoor te zorgen dat de eerste E-Car 333 volgend jaar daadwerkelijk de straat op kan. Naar verwachting zullen er daarna jaarlijks 100 tot 150 van deze wagentjes worden gebouwd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
5 juni 2026
In Memoriam – Jo Rutten (1941 – 2026)
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
Meest bekeken berichten
Recente reacties