De Europese Commissie vindt dat zij lang genoeg heeft gewacht op een vrijwillige code of conduct tussen autofabrikanten en hun dealernetwerken. Inmiddels hebben de leden van de CARS 2020 Sherpa Group hun eindrapportage omtrent deze materie afgerond.

De Europese Commissie wil nu wetgeving gaan maken waar een aantal belangrijke rechten voor merkdealers worden vastgelegd. Parlementslid Franck Proust, maakt zich momenteel sterk voor het vastleggen van een wettelijk kader.

Daaronder vallen ruimere regels voor een multimerkenbeleid; compensatie voor de dealer bij een onredelijke opzegging van het contract en duidelijke afspraken over de rechten voor de dealer bij de verkoop van zijn bedrijf.

“Dat moet dan in de lijn liggen van Commissie-bepaling 2010/C 138/05. Wij zijn blij met deze ontwikkeling, we hebben lang genoeg gewacht”, stelt Cecra directeur Bernard Lycke. De ECD, de European Car Dealers binnen Cecra, is de grote kracht achter het wettelijk vastleggen van de dealerrechten. Het lijkt er nu op dat de autofabrikanten een kans op een vrijwillige afspraak met hun dealernetwerken aan zich voorbij hebben laten gaan. Nu is de Europese Commissie aan zet.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties