Elektrische auto’s blijven voorlopig drukken op de winstmarges van de autoproducenten. Dat stelt adviesbedrijf PwC in een onderzoek. Ook voor de koper is deze categorie voertuigen tot nader order een prijzige grap.

Volgens de analyse van PwC kost de bouw van een EV met driehonderd kilometer actieradius momenteel zo’n 4500 euro meer dan de productie van een auto met verbrandingsmotor. De productie van een vergelijkbare plug-in-hybrid met 100 Kilowatt komt 3600 euro hoger uit. De meerprijs is echter slechts gedeeltelijk door te belasten naar de koper, stelt PwC.

Batterijen

De onderzoekers gaan ervan uit dat de kosten voor batterijcellen binnen tien jaar kunnen dalen van de huidige 90 euro naar 68 euro. Kobaltarme materialen en de sterkere toepassing van silicium kunnen daaraan bijdragen. Langs die route kunnen de meerkosten voor plug-in-hybrids tegen het jaar 2030 afnemen tot 2500 euro. Bij volledig elektrische auto’s verwacht PwC dan een daling naar 1500 euro en voor brandstofcel-auto’s naar 3000 euro. “Investeringen in technologische vooruitgang zijn de grootste hefboom voor toekomstige kostenreductie en prestatieverbetering”, concludeert het bureau.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 februari 2026
LKQ neemt Automaterialen Rijpma over – breidt distributienetwerk verder uit
19 februari 2026
Kleine autoschade? Veel automobilisten melden niets uit angst voor hogere premie
19 februari 2026
DTC lanceert all-in platform voor Duitse auto-import
19 februari 2026
DKV Mobility benoemt René van Damme tot Teammanager Field Sales Benelux
19 februari 2026
Parkeerschade zonder dader explodeert – automobilist betaalt de rekening
19 februari 2026
Top drie landelijke Skills Heroes-wedstrijden bekend
Meest bekeken berichten
Recente reacties