De top drie van de landelijke finales autospuiten en autoschadeherstel, zoals die in januari plaatsvonden tijdens de Auto Prof-vakbeurs in Gorinchem, is bekend. Op vrijdag 20 maart wordt tijdens het landelijke Skills Finals-event bekendgemaakt wie goud, zilver en brons wint.

De vakwedstrijden zijn een initiatief van WorldSkills Netherlands en hebben als doel excellent vakmanschap binnen het mbo zichtbaar te maken. De finalisten voerden praktijkopdrachten uit die door een professionele jury werden beoordeeld op inzicht, techniek en vakvaardigheid.

Autospuiten

De drie finalisten op het onderdeel autospuiten zijn: Sam van der Meer van ROC Mondriaan (leerbedrijf Autoschade Van Riel & Zn in Kwintsheul), Diesel Scholten van het Deltion College (leerbedrijf A.A.S. HTH in Apeldoorn) en Lith Alobid van Firda (leerbedrijf Friesland Autoschade Herstel in Uitwellingerga).

Autoschadeherstel

Op het onderdeel autoschadeherstel zijn er vier finalisten, vanwege een gedeelde podiumplek. De vier aankomende schadeherstellers die op 20 maart de medailles gaan verdelen zijn: Dylano van Dam van ROC Amsterdam (leerbedrijf ASN Vermaire in Haarlem), Thijs Berendsen van Rijn IJssel (leerbedrijf Garage Rodrigues in Doetinchem), Jurgen Hoppen van het Deltion College (leerbedrijf Roessink Richt Techniek in Zwolle) en Tristan Hoogstra van het Noorderpoort College (leerbedrijf A.A.S. Hoogstra Autoschade in Dokkum).

Samenwerking

De wedstrijden autospuiten en autoschadeherstel worden georganiseerd en gecoördineerd door de Autoschadeherstel Academy, in samenwerking met partners uit de carrosserie- en schadeherstelbranche. Hoofdpartners zijn: A.A.S. Schadeherstel, ABS Autoherstel, ASN Autoschade, Autoschadeherstel Groep, Schadenet en lakleverancier Axalta. Daarnaast faciliteren Easyfairs (beursorganisator) en USI Italia (spuitcabineleverancier) het nationale podium voor de finales. Vanuit de branche leveren ook MSH Equipment, WSB Benelux en SATA een bijdrage.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 maart 2026
Ayvens: Slechts kwart leaserijders is vrouw
6 maart 2026
Bandenindustrie viert innovatie en uitmuntendheid met dertien awards
6 maart 2026
Autoverzekering in Rotterdam het duurst
6 maart 2026
Dreigen in plaats van praten: garage betaalt € 9000 leergeld
5 maart 2026
Liqui Moly introduceert velgenreiniger Premium
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
Meest bekeken berichten
Recente reacties