Autobouwer Ford verwacht in 2020 zo’n 9,2 miljoen auto’s op jaarbasis te verkopen. Dat is 52 procent meer dan het huidige aantal. Tegelijkertijd geeft het concern voor dit jaar een winstwaarschuwing af om dat de zaken minder rooskleurig gaan dan gedacht.

De groei moet vooral worden gezocht in opkomende, nieuwe markten. Ook in de thuismarkt (VS) waar momenteel 2,9 miljoen voertuigen op jaarbasis worden afgezet wil Ford groeien naar 3,5 miljoen in 2020. Ford wil de groei bewerkstelligen met een nieuw modellengamma waar de nadruk ligt op kleinere modellen en crossovers.

De verwachte winst in Europa blijft uit. Maandag gaf het concern aan een verlies van 1,2 miljard dollar (946 miljoen euro) te voorzien, gevolgd door een strop van 250 miljoen dollar volgend jaar. Ook de Zuid-Amerikaanse markt ontwikkelt zich een stuk slechter dan voorzien. Ford denkt daar nu dit jaar een verlies van 1 miljard dollar te lijden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 juli 2025
Nijboer Blijstra Automotive Groep overgenomen door Alliance Automotive Group
21 juli 2025
EV-laadindex-rapport Roland Berger
21 juli 2025
Joop Iriks neemt afscheid van IVA Business School
21 juli 2025
Univé analyseert claims: Mercedes-rijders vaakst bij aanrijding betrokken
21 juli 2025
Camera’s zijn geen ogen
18 juli 2025
Stichting Branchenormering Schadeherstel stopt
Meest bekeken berichten
Recente reacties