Autofabrikant Ford gaat flink snijden in het aantal onderdelenleveranciers. Het aantal moet van zo’n 1.500 naar 750 teruggebracht worden om het inkoopvoordeel te vergroten. De overgebleven ‘gelukkigen’ zullen meer onderdelen gaan leveren en meer betrokken worden bij de ontwikkeling van nieuwe auto’s. Dat schrijf de website Handelsblatt.

Ford besteed jaarlijks 65 miljard dollar aan onderdelen. De nieuwe inkoopstrategie moet meer innovatie bewerkstelligen, maar ook kwaliteitsverbetering van de onderdelen. De leveranciers zullen grote orders krijgen, waardoor zij zelf makkelijker kunnen overleven in de markt en investeren in kwaliteit.

Het uiteindelijke doel van het automerk is om het aantal standaardplatformen terug te brengen naar maximaal negen, om zo meer met dezelfde onderdelen te kunnen gaan werken. Als tussenstap staat in 2014 nog dertien verschillende platformen gepland, die voor tenminste tachtig procent van de onderdelenproductie zorgen. Twee jaar geleden waren er nog 25 verschillende platformen.

Overigens is het niet de eerste keer dat Ford flink snijdt in het aantal onderdelenleveranciers. Zes jaar geleden werden de onderdelen nog geleverd door circa 3.000 partners.
Ford timmert ook aan de weg op social media gebied. In Nederland stond het merk onlangs op plaats vijftig in de top honderd van bedrijven met de meeste Likes op Facebook, wat 6.627 fans betekent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
26 januari 2026
LKQ in de etalage
26 januari 2026
Tweedehands EV 28 procent goedkoper dan in 2022
26 januari 2026
Auto Winters nationaal en internationaal gelauwerd
26 januari 2026
Nieuw: Aftersales Techniek
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22