Autofabrikanten hoeven voor hun volledig elektrische auto’s niet langer te rekenen op het gebruik van Tesla-accu’s. De pijn zit hem in de kleine aantallen: zodra massaproductie aan de orde komt wil Tesla het standpunt herzien.

Tesla ziet in de afname van enkele duizenden accu’s door de concurrerende autofabrikanten het bewijs dat deze elektrisch rijden alleen maar zien als middel om te voldoen aan de wettelijke quota zoals die in een aantal Amerikaanse staten geldt. Dat quotum vormt een drempel voor het leveren van de rest van het modellengamma.

Daarnaast ziet Tesla de kleine aantallen als ‘afleiding’ van de core business, zo zegt vicepresident business development Diarmuid O’Connel tegen het FD. Eén van de concrete voorbeelden betreft de vol-elektrische Mercedes B-klasse. Daimler kocht in 2009 nog een tienprocentsbelang in Tesla maar heeft dat inmiddels tot nul gereduceerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 mei 2025
MG opent grootste MG brandstore van Europa in Roermond
19 mei 2025
Aantal laadpunten gestegen, stagnatie dreigt
19 mei 2025
Vrouwen aan het stuur
19 mei 2025
Requal Equipment
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
Meest bekeken berichten
Recente reacties