Afstel is het (nog) niet, uitstel in ieder geval: Volvo gaat voorlopig niet naar de beurs van Stockholm. Het moederbedrijf Geely ziet op dit moment te veel onzekerheden, als gevolg van de handelsoorlog tussen China en de VS.

De waardering van het Volvo-aandeel zou in het huidige politiek-economische klimaat wel eens lager kunnen uitpakken dan oorspronkelijk gedacht. Eerder dit jaar sprak het Chinese Geely nog de verwachting uit dat een beursgang in 2018 zou plaatsvinden.

Timing

In de Financial Times zegt Volvo-topman Hakan Samuelsson dat die oorspronkelijke intentie nog steeds haalbaar is. Tegelijk zegt hij in de Britse zakenkrant dat dan wel ‘de timing optimaal moet zijn’. Op dit moment lijkt daarvan geen sprake, gelet op de importheffingen die de VS doorvoeren op Chinese producten. De daaropvolgende tegenzetten vanuit China en de aanhoudende onzekerheid in de handelsbetrekkingen tussen Europa en de VS zorgen evenmin voor positief sentiment. Linksom of rechtsom lijkt Geely fors te cashen met Volvo. De meest actuele berichten reppen over een waardering van zo’n dertig miljard dollar. Acht jaar geleden legde de huidige eigenaar 1,8 miljard dollar neer om Volvo te kunnen overnemen van Ford Motor.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties