De bandendivisie van het Zuid-Koreaanse Hankook Tire & Technology heeft de omzet in het tweede kwartaal van 2025 met 8,4 procent zien stijgen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar tot 2,5114 biljoen Zuid-Koreaanse won (ruim 1,5 miljard euro bij een koers van 1621,65 won voor 1 euro).

De omzet werd gedreven door een sterke vraag naar zowel vervangings- als eerste-montagebanden wereldwijd en een groter aandeel van hoogwaardige producten. Desondanks nam de operationele winst af met 17,5 procent tot 346,4 miljard won (213,6 miljoen euro) als gevolg van hogere grondstofkosten, hogere logistieke kosten en invoerrechten op Amerikaanse auto-onderdelen.

Personenwagenbanden

In het eerste halfjaar van 2025 droegen banden van 18 inch en groter voor 47,2 procent bij aan het totale verkoopvolume van banden voor personenwagens en lichte bedrijfswagens. Dat is 0,6 procentpunt meer dan in dezelfde periode vorig jaar. In het segment van eerste montage droegen EV-banden voor 24 procent bij aan de verkopen, 7 procentpunt hoger dan vorig jaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
2 april 2026
RDW blikt tevreden terug op 2025
2 april 2026
Fixico One: vlootbeheer via één digitaal platform
2 april 2026
Occasionmarkt maart 2026 stabiel, B2C blijft grootste kanaal
2 april 2026
Geotab introduceert Hyundai-data zonder hardware
Meest bekeken berichten
Recente reacties