Uit marktonderzoek van TRW Automotive Aftermarket blijkt dat er grote kansen liggen voor motorfabrikanten en garages als het gaat om de vervanging van ABS-sensors voor het meten van de wielrotatiesnelheid.

“Nederland heeft 6,2 miljoen geregistreerde voertuigen die met ABS zijn uitgerust. Gebaseerd op een geschat vervangingsvereiste van 1,1 procent, bestaat er dus een jaarlijkse markt van ongeveer 68.500 ABS-sensors”, aldus TRW.

Het onderdelenbedrijf heeft zelf inmiddels drie jaar een ABS-sensorprogramma van 220 onderdelen. “Regelmatige onderhoudsbeurten zijn van groot belang voor de veiligheid. Maar zelfs een ervaren monteur kan soms moeite hebben een onderdeel te controleren dat moeilijk toegankelijk is, wat daardoor tijdrovend is en extra kosten betekent voor de eigenaar. Ter ondersteuning biedt TRW vijf magneetgevoelige kaarten voor het testen van de lagers in remschijven met ABS-sensorringen aan de eerste honderd garages die hun gegevens bij ons registreren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
10 april 2026
CBS: 1 op de 5 auto’s heeft elektromotor
10 april 2026
De eeuwige zoektocht naar het juiste gereedschap
9 april 2026
Recordomzet WashTec in 2025
9 april 2026
Hier krijg je de meeste flitsboetes van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties