Directeur Erik Meems van Century Autogroep heeft van de FNV de Gouden Korenaar gekregen, ten teken van goed werkgeverschap. Namens de vakbond reikte Bart Plaatje de wisseltrofee uit.

De manier waarop Century omgaat met arbeidsvoorwaarden strekt volgens de FNV andere bedrijven tot voorbeeld. “Er is een enorm tekort aan vakmensen en men weigert dat mee te nemen in de beloning”, zei Plaatje. In dat opzicht is Century wat hem betreft een uitzondering. “Scholingsdagen worden doorbetaald, ook al is het ’s avonds laat. Bijna iedere autodealer in Nederland verplicht zijn mensen om dat gratis scholing te doen.”

Behalve over scholing zijn in overleg met de EOR en de FNV ook afspraken gemaakt over reiskosten en arbeidsduurverkorting. Zo kan personeel nu flexibel bepalen of het adv toegekend krijgt in de vorm van uren of vrije dagen. Al met al wordt Century daarmee volgens de vakbond aantrekkelijker voor toekomstige werknemers. Het zijn woorden die directeur Meems graag hoort: “Ik ben blij dat ik met deze afspraken aan de markt kan laten zien dat wij een goede werkgever zijn. Door de technologische veranderingen aan het voertuig wordt steeds meer gevraagd van mensen. Daar is training heel erg belangrijk in. En als mensen graag bij je willen werken, levert dat ook tevreden klanten op.”

Century is met zestien vestigingen diep geworteld in de provincies Groningen en Drenthe. Het bedrijf heeft 385 mensen in dienst.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties