De vierde onderhandelingsronde voor een nieuwe cao voor de motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven op 9 januari heeft niet tot een resultaat geleid. Met name de loonparagraaf staat een akkoord op dit moment in de weg. De werkgevers, verenigd in BOVAG, hebben de bonden daarvoor een voorstel gedaan, maar dat schiet in de ogen van de bonden tekort.

Vakbonden en BOVAG overleggen nu of het zin heeft om een extra onderhandelingsronde in te lassen op 21 januari, voordat op 31 januari 2025 de huidige cao afloopt.

Nader tot elkaar

BOVAG benadrukt dat de onderhandelingen over meer gaan dan het loon alleen. Zo wil BOVAG graag afspraken maken over verlenging van de RVU-regeling na 2025, het aanpassen van de ouderenregelingen aan de inzichten van deze tijd en het binden van jongeren aan de sector. Op dit gebied zijn de partijen elkaar wel genaderd tijdens de vierde onderhandelingsronde. Andere onderwerpen waarover de partijen het nog niet eens zijn, zijn een extra verlofdag (25 in plaats van 24 vakantiedagen), de uitbreiding van het generatiepact naar 60-80-100 (is nu 80-90-100), de inzetbaarheidsuren van ouderen en verlof bij mantelzorg.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 februari 2025
Claro neemt Starwash over
14 februari 2025
‘Remmenstof schadelijker dan dieselroet’
14 februari 2025
EasyPark Group neemt Parkopedia over
14 februari 2025
AutoTrack: Prijs Tesla in jaar 10.000 euro gedaald
13 februari 2025
Nieuwe eigenaar Autotaalglas Apeldoorn
13 februari 2025
ING: Exporteren EV’s is geld weggooien
Meest bekeken berichten
Recente reacties