In heel Europa staan handelaren in Mercedes-Benz-onderdelen op hun achterste benen, nu Mercedes-Benz dealers op last van Daimler, geen onderdelen meer (mogen) uitleveren aan tussenhandelaren.

Overigens doet Mercedes volgens de Block Exemption Regulation (BER) niks tegen de regels. In de BER staat duidelijk dat automerkgebonden onderdelen door merkdealers uitsluitend mogen worden aangeboden aan bedrijven die deze voor de eigen werkplaatsactiviteiten moeten gebruiken, dus niet als tussenhandel fungeren.

Volgens een anonieme Mercedes-dealer moeten de dealers ieder aankoopadres (laten) controleren als deze per maand een bepaalde omzetgrens overschrijdt. Ook zou een onderzoeksbureau op Europese schaal controleren of de dealers zich aan de richtlijn houden.

Sinds een paar maanden zijn er 2.000 nieuwe onderdelen voor de aftermarket beschikbaar van de nieuwe Mercedes C-Klasse, die sinds maart leverbaar is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 september 2025
1,2 procent meer occasions verkocht in augustus
2 september 2025
Uitstoot nu al onder doelstelling 2030
2 september 2025
KwikFit verzorgt e-bike service Decathlon
2 september 2025
Ode aan onze helden – ervaren, veerkrachtig en klaar voor de toekomst
1 september 2025
Nieuw bij Hella: kits met blokken en schijven
1 september 2025
UFI levert transmissiefilters Hyundai en Kia
Meest bekeken berichten
Recente reacties