In heel Europa staan handelaren in Mercedes-Benz-onderdelen op hun achterste benen, nu Mercedes-Benz dealers op last van Daimler, geen onderdelen meer (mogen) uitleveren aan tussenhandelaren.

Overigens doet Mercedes volgens de Block Exemption Regulation (BER) niks tegen de regels. In de BER staat duidelijk dat automerkgebonden onderdelen door merkdealers uitsluitend mogen worden aangeboden aan bedrijven die deze voor de eigen werkplaatsactiviteiten moeten gebruiken, dus niet als tussenhandel fungeren.

Volgens een anonieme Mercedes-dealer moeten de dealers ieder aankoopadres (laten) controleren als deze per maand een bepaalde omzetgrens overschrijdt. Ook zou een onderzoeksbureau op Europese schaal controleren of de dealers zich aan de richtlijn houden.

Sinds een paar maanden zijn er 2.000 nieuwe onderdelen voor de aftermarket beschikbaar van de nieuwe Mercedes C-Klasse, die sinds maart leverbaar is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 maart 2026
Trustoo: Onrust op oliemarkt verdriedubbelt vraag naar laadpalen
12 maart 2026
TECH360 sluit partnerschap met Moba
11 maart 2026
AutoFirst nu ook beschikbaar voor LKQ-partnergrossiers
11 maart 2026
Mobilisights verder als Mobilisights Connect
10 maart 2026
VASS voegt JAMES Autoservice toe als leverancier
10 maart 2026
Minder Europese registraties in januari, elektrificatie zet onverminderd door
Meest bekeken berichten
Recente reacties