De Nederlander houdt over het algemeen nog steeds van zijn auto al wordt de emotionele band wel een stuk minder. 65% van de Nederlanders zegt bijvoorbeeld onder geen beding afstand van de auto te willen doen.

Een en ander blijkt uit een onderzoek van van Team Vier in opdracht van Allsecur autoverzekeringen. Het onderzoek ‘De auto als heilige koe’ is voor de tweede keer afgenomen, dit keer onder 513 Nederlandse autobezitters.

‘Slechts’ 55% van de Nederlanders voelt zich nog emotioneel verbonden met de auto. In 2013 was dit nog 62%. Soms gaat de verbondenheid zover dat de emotierijders hun vierwieler een naam geven; ‘De Tank’ en ‘Prinses’ zijn veelgehoorde koosnamen. De belangrijkste reden voor de emotionele waarde bij de auto is dat men zonder auto beperkt is in zijn of haar vrijheid (82%). De belangrijkste reden dat de auto niet bijdraagt aan de eigenwaarde is dat de auto enkel een manier is om van A naar B te komen (94%).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties