NRF is gestart met het gedetailleerd onderzoeken van compressor-garantieclaims. Door op deze nieuwe manier claims te verwerken, heeft NRF het doel gesteld om meer inzicht te krijgen in de mogelijke oorzaken van het falen van een compressor en deze aan de werkplaatsmonteur kenbaar te maken.

Beginnend met het nieuwe airconditioningseizoen zal iedere garantieretour van compressoren uitgebreid worden geanalyseerd. De compressoren krijgen een functietest en worden voor verdere analyse gedemonteerd.

Een compressor gaat nooit zomaar kapot. Er zijn talrijke externe oorzaken te noemen. Het systeem is wellicht niet of niet grondig genoeg gespoeld, componenten zoals filter-droger en/of expansieventiel zijn niet vervangen of een PF-condensor kan niet gespoeld worden en dient vervangen te worden als het  systeem vervuild is. Ook een foutieve vulling van zowel koelgas en compressorolie kan een oorzaak zijn. Als er geen ‘Run in’-procedure gevolgd is dan zorgt dit eveneeens voor problemen. Daarnaast kunnen ook besturingsensoren voor storingen zorgen, er kan lekkage in het systeem optreden of een te lage boordspanning. Het gebruik van chemische contrast- of lekstopmiddelen is een andere bekende externe oorzaak.

De resultaten zullen in een uitgebreid rapport via NRFs Tech-support gecommuniceerd worden. Het rapport bevat duidelijke foto’s waarop de details van het vastgestelde defecte onderdeel te zien is. Daarbij worden de mogelijke oorzaken van het falen aangegeven. Het doel is om klanten niet alleen een technisch advies te geven maar ook de mogelijke oorzaken van het falen van de compressor te beschrijven en indien mogelijk te repareren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties