TNO gaat het grote aantal klapbanden bij vrachtwagens van de afgelopen weken onderzoeken. Het doet dat in opdracht van TVM Verzekeringen. De klapbanden lijden tot levensgevaarlijke verkeerssituaties op snelwegen en flinke files.

Waar normaal twee tot drie klapbanden per maand met verstrekkende gevolgen voorkomen op de Nederlandse wegen, zijn nu vier tot vijf gevallen per week eerder regel dan uitzondering, meldt TVM. Profile Tyrecenter zegt dat het in vestigingen rondom Utrecht  dagelijks zelfs acht trucks binnenkrijgt met een kapotte band.

TVM acht de tijd rijpt voor een nader onderzoek. Slechte wegen, het bezuinigen op onderhoud en reparaties aan vrachtwagens en een verkeerde bandenspanning, worden aangewezen als de grootste veroorzakers van de klapbanden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 april 2026
Stellantis breidt verkoop gebruikte onderdelen uit via eBay
7 april 2026
Vechten om een laadpaal – zo groot is de drukte in Nederland
7 april 2026
UD Autoparts opent tweede vestiging, in Nijkerk
7 april 2026
Stadsgarage Autoweerd onder nieuw bewind
6 april 2026
Als alles klopt
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
Meest bekeken berichten
Recente reacties