RAI Vereniging afdeling Autovak wil graag een koppeling van de eerste APK-keuring aan een nader te bepalen kilometerstand. Dat laat de vereniging weten na berichten uit Duitsland dat zij daar mogelijk een jaarlijkse APK gaan verplichten voor auto’s ouder zijn dan zeven jaar. Ook voertuigen met een hoge kilometerstand zouden in aanmerking komen.

Volgens RAI lijken de eerste reacties van politiek Den Haag op het Europese voorstel voor een verandering in de APK-frequentie voorbij te gaan aan een belangrijk aspect van dat voorstel. Eric Rommerts, secretaris van de afdeling Autovak van RAI Vereniging: “Dat de Tweede Kamerfracties daar in hun reacties weinig tot niets over zeggen, baart ons zorgen.”

Op dit moment moeten benzineauto’s, ongeacht hun kilometerstand, voor het eerst na vier jaar worden gekeurd, daarna na zes jaar, acht jaar en tot slot jaarlijks. “De koppeling aan een bepaalde kilometerstand is goed te beargumenteren. Slijtage bij hogere kilometerstanden kan eerder spelen dan pas na vier jaar, met alle mogelijke gevolgen van dien.”

Daarnaast zou het naar het oordeel van RAI Vereniging een goed idee zijn om de mogelijkheid te onderzoeken om APK-eisen uit te breiden met milieueisen, bijvoorbeeld door een controle op werkende roetfilters en katalysatoren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03