Het in- en verkopen van voertuigen tussen erkende bedrijven is sinds 6 mei veel eenvoudiger. Een erkend autobedrijf hoeft niet meer langs de RDW-website voor een tijdelijk documentnummer, maar kan alles vanuit de ORB-applicatie regelen.

Met jaarlijks meer dan één miljoen handelsverkopen bespaart dit slimmere proces de branche al snel miljoenen euro’s. RDW en providers hebben dit gezamenlijk voor de branche mogelijk gemaakt.Het autobedrijf heeft nu tijdsverlies en onnodige administratieve handelingen bij de verkoop aan een collega erkend autobedrijf. Eerst moet hij bij RDW een tijdelijk documentnummer ophalen en de code doorgeven aan de koper. Al met al kostbare minuten per voertuig met de bijbehorende kans op fouten.

Na het opvoeren van een handelsverkoop met onder andere het RDW-bedrijfsnummer van de koper, wordt het voertuig in het RDW-register klaargezet. De koper ziet in ORB een overzicht van alle handelsvrijwaringen die voor hem klaar staan. Door aan te vinken welke voertuigen het autobedrijf in voorraad wil nemen en dan op de knop ‘vrijwaren’ te klikken, staan alle geselecteerde voertuigen in de voorraad. Dit bespaart al snel enkele minuten per voertuig. Deze functionaliteit is ook beschikbaar voor inbouw in softwaresystemen. Optioneel is een notificatiedienst beschikbaar waarmee het autobedrijf op de hoogte gehouden wordt als er voertuigen klaarstaan voor vrijwaring of gevrijwaard zijn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 mei 2025
Lichter staal van Tata Steel
9 mei 2025
Athlon introduceert slim laden
9 mei 2025
Oostendorp opent Toyota-vestiging in Valkenswaard
9 mei 2025
Onafhankelijk autobedrijf moet momentum pakken
8 mei 2025
Tanken in jaar tijd 10 procent goedkoper
8 mei 2025
Winterband Vredestein eerste montage op Volkswagen Tiguan
Meest bekeken berichten
Recente reacties