Het is niet langer mogelijk om een opleiding tot eerste autoschadetechnicus op niveau 3 te volgen bij het ROC Midden Nederland. Omdat de werkzaamheden van een autoschadetechnicus op niveau 3 een belangrijk onderdeel vormen van de branchenorm zijn er wel twee andere manieren voor technici om hieraan te voldoen.

Sinds 1 augustus is het crebo (de inhoud van opleidingen) voor autoschadehersteltechniek vernieuwd. Er zijn nu uitstroommogelijkheden op niveau 2, 3 en 4. Het vernieuwende hieraan is dat zowel carrosserieherstel als diagnose aan- en herstel van voertuigsystemen hierin zijn gecombineerd. Als gevolg hiervan bestaat de opleiding voor eerste autoschadetechnicus niveau 3 niet meer.

Modulair

Om studenten schadehersteller niveau 2 toch de mogelijkheid te kunnen bieden door te stromen naar niveau 3 biedt Innovam Schadeherstel een modulair trainingsprogramma aan, dat in korte tijd doorlopen kan worden. Hierdoor wordt voorkomen dat studenten vakken opnieuw dienen te behalen en de scholingsduur wordt aanzienlijk verkort.

EVC

Technici die alle kennis en ervaring al hebben, kunnen middels een EVC-traject getoetst worden op de aangeleerde competenties, kennis en vaardigheden. Met een positieve beoordeling voldoen ook zij aan de branchenormering die bij dit vak hoort.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 juni 2025
Altac distributiepartner Riwax Benelux
18 juni 2025
Waarschuwingssignalen EV moeilijk te lokaliseren
18 juni 2025
James sluit samenwerking met Autoflex
18 juni 2025
Dealers verenigd in Verona
17 juni 2025
BOVAG nomineert kanshebbers autobedrijf van het jaar
17 juni 2025
Top 10 dealerholdings behoudt marktaandeel
Meest bekeken berichten
Recente reacties