De Franse regering heeft besloten geen kentekens meer uit te geven voor nieuw verkochte Mercedessen A-B- en S-Klasse. Volgens de Fransen is de Duitse automaker in overtreding omdat het in strijd met de EU-regels het klimaatonvriendelijke koelmiddel (R134a) gebruikt, terwijl er een nieuwe milieuvriendelijke koelmiddel (R1234yf) is voorgeschreven.

Volgens de Duitsers is het nieuwe koelmiddel echter brandgevaarlijk. Het Duitse Auto Bild omschreef het koelmiddel zelfs als ‘moordvloeistof’, nadat een testauto vanwege het koelmiddel in brand was gevlogen.

Mercedes Benz stopte in oktober 2012 met het gebruik van het nieuwe koelmiddel. Ook andere Duitse automerken als Audi, BMW en Volkswagen proberen de EU-regels voor R1234yf te omzeilen. Door nieuwe modellen het predicaat ‘verbeterde oude modellen’ mee te geven kunnen deze auto’s wel tot de markt worden toegelaten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 oktober 2025
Automechanika start klassiekernetwerk
16 oktober 2025
RDC waarschuwt voor proefritfraude
16 oktober 2025
Gratis winterinspectie Hyundai
16 oktober 2025
Omzet Fastned plust 44 procent in Q3
15 oktober 2025
Hampsink sluit zich aan bij AllParts
15 oktober 2025
ETRMA wil overheidsprikkels voor betere banden
Meest bekeken berichten
Recente reacties