Spyker Cars heeft een intentieverklaring getekend met Pang Da Automobile Trade. Deze distributeur heeft in China meer dan 1.100 dealers. De twee bedrijven starten een strategische samenwerking op het gebied van productie en distributie van Saab-auto’s in Cina, maar ook voor het merk MJV. De aandelen van het nieuw te vormen bedrijf worden gelijk verdeeld. De autoriteiten moeten de overeenkomst nog goedkeuren.

Pang Da betaalt dertig miljoen euro voor de aankoop van Saab-auto’s en heeft de optie voor nog eens een aankoop van vijftien miljoen aan extra voertuigen. Daarnaast nemen de Chinezen een aandelenbelang van 24 procent in Saab, met een waarde van 65 miljoen euro. Ook verwerft Pang Da het recht om een directielid te installeren in het bestuur van Spyker en Saab.

Saab lijkt nu voor de middellange termijn gered van een ondergang en de productie moet zo snel mogelijk weer van start gaan. Victor Muller, ceo van Spyker en Saab: “Beide partijen zijn ervan overtuigd dat deze samenwerking een sterke positie oplevert voor Saab en Pang Da, op het gebied van productie en distributie van Saab in China. Pang Da ziet veel potentie in ons merk.”

Vorige week stond Saab nog op het punt een overeenkomst te sluiten met Hawtai Motor Group voor 150 miljoen euro. Deze deal ketste af, omdat dit Chinese bedrijf niet aan een aantal voorwaarden kon voldoen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties