Drie jaar geleden is Stichting SIMS (Standaardisatie- en Informatiebeleid Mobiliteits Sector) gestart. Haar doel is onderzoek te doen naar mogelijkheden in de mobiliteitsbranche voor het afspreken van normen en standaarden in de geautomatiseerde administratieve processen. De eerste standaarden zijn onlangs gepresenteerd.

Op dit moment zijn er standaarden gepubliceerd op het vlak van het beschrijven van (mobiliteits)bedrijven en daar werkzame professionals. Verder zijn er normen geformuleerd voor een elektronisch branchepaspoort. Deze standaarden en normen zijn door RDC toegepast in de nieuwe dienst Mobi-ID, een open platform voor alle dienstaanbieders in de sector.

Mobi-ID is een persoonlijke digitale sleutel voor de gebruikers van applicaties en diensten in de mobiliteitssector. Eind 2012 wordt een start gemaakt met de uitrol van de eerste paspoorten om uiteindelijk zo’n 15.000 bedrijven van partners Inmotiv, Bovag, Innovam en Bovemij aan te sluiten.

In 2013 zal SIMS haar pijlen richten op nieuwe normen en standaarden voor gezamenlijke dataregistratie en vervoerstelematica. De stichting is een initiatief van Bovag en RAI Vereniging, in samenwerking met RDC.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties