Twee pioniers op het gebied van samenwerking tussen universele autobedrijven, Peter van den Berg en Evert Smits, hebben besloten tot de ultieme vorm van samenwerking: bedrijfsovername. Per 2 april valt Profile Tyrecenter Westland onder de vlag van Smits Autobedrijven.

Smits zocht verbreding van zijn activiteiten, Van den Berg continuïteit voor zijn bedrijf. De twee ondernemers delen dezelfde filosofie en hun bedrijven passen keurig bij elkaar. Smits Autobedrijven heeft zes vestigingen in Zuid-Holland en is James Lease Service bedrijf.

Om bij de overdracht van het bijna 60 jaar bestaande Westlandse familiebedrijf de zaken goed te kunnen scheiden van emoties is de hulp ingeroepen van professionals uit de automobielbranche. Deze hebben de onderhandelingen begeleid en een intentieverklaring opgesteld.

Van den Berg en Smits kennen elkaar al sinds 1991. Beide garagehouders maakten deel uit van het eerste bestuur van de Algemene Bovag Autobedrijven. In die tijd organiseerde de ABA door het hele land bijeenkomsten om de onderlinge samenwerking tussen universele autobedrijven te promoten.

Die boodschap werd niet overal opgepikt, de tijd was er kennelijk nog niet rijp voor. Door de opkomst van garageformules ontstond er later wel meer samenwerking in de universele autowereld.

Volgens Smits sluit het bedrijf van Peter van den Berg naadloos aan bij onze visie die wij hebben op de toekomstige aftersalesmarkt. Kleinschalig, dicht bij de klant maar professioneel.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties