Onder de naam nuTonomy is een nieuwe start up in het leven geroepen, die zich wil gaan voegen in het rijtje van ontwikkelaars van autonoom rijden de auto’s. De start up nuTonomy wil zich voorlopig beperken tot zelfrijdende taxi’s, een concept waar grote spelers als Uber, Google, Volvo en Tesla actief zijn.

Na de vraagtekens die de afgelopen periode soms werden gesteld over de veiligheid van autonoom rijden, zou je verwachten dat er even pas op de plaats wordt gemaakt. Maar niets is minder waar. Juist autofabrikanten vallen momenteel communicatief over elkaar heen als het om zelfrijdende auto’s gaat. De aanrijdingen waar Tesla bij betrokken was, zet geen rem op de uitrol van de plannen ten aanzien van zelfrijdende auto’s.

“Maar”, stelt de Amerikaanse nuTonomy oprichter Karl Iagnemma. “De autoindustrie gaat bij het ontwikkelen van autonoom rijdende auto’s nog te veel uit van de auto, terwijl er in robotica (robots en software) moet worden gedacht. Dat is een twee-eenheid, terwijl de autosector deze twee te vaak los van elkaar ziet.”

Tot nu toe in nuTonomy onder de radar gebleven, maar inmiddels is het bedrijf zelfs begonnen met het daadwerkelijk rondrijden met zelfrijdende taxi’s (ism Mitsubishi) in Singapore. Daar heeft de overheid delen van de stadstaat vrijgegeven (ook aan andere fabrikanten overigens) om het autonoom rijden te testen. Als de tests in Singapore goed verlopen, worden deze uitgebreid naar de VS en Europa.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties