ATG handhaaft tot het einde van het jaar het bestaande tarief van 384 euro voor de basis aircotraining inclusief het BMWT-examen. Het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) heeft deze maand een uniforme examenprijs vastgesteld.

Deze prijs van 240,34 euro exclusief BTW geldt voor alle aanbieders van de aircotrainingen ‘Terugwinnen Mobiele Airco’s’ in Nederland.
Theo van Duren is manager bij ATG en hij verwacht dat er eind dit jaar meer dan vijfhonderd cursisten bij het instituut zijn ingeschreven. Mocht een cursist niet slagen voor het eindexamen, dan kan hij onder bepaalde voorwaarden later gratis nog een keer deelnemen aan training. Monteurs die onderhoudswerkzaamheden en reparaties willen uitvoeren aan airconditioningsystemen met een koudemiddelinhoud kleiner dan 3 kg kunnen het leertraject doorlopen.

Sinds 1 juli is de nieuwe EU-wetgeving (F-gassen) met betrekking tot werkzaamheden aan koelinstallaties waarbij gefluoreerde broeikasgassen of gereguleerde stoffen vrij kunnen komen van kracht. Alle trainingen en examens van ATG in dit gebied voldoen inmiddels aan de nieuwe richtlijnen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
9 januari 2026
Cockpitinnovaties Bosch op CES 2026
9 januari 2026
Kwaliteit gestuurd door data
Meest bekeken berichten
Recente reacties