Automobilisten helpen hun brandstofverbruik te verlagen en onnodige kosten voor onderhoud en reparatie te voorkomen. Dat is de insteek van een nieuw autoprogramma op tv, ‘Geluk Op Wielen’. De eerste aflevering is zaterdag 5 maart, circa 15:30 uur op SBS6.
Het initiatief komt van programma- en documentairemaker Gwen Jansen, die het programma ook produceert. Financiële ondersteuning is er van banden- en onderhoudsketen Profile en garageplatform Mijngarage.nl. Jansen: ”De leeftijd van de negen miljoen auto’s in ons land is met elf jaar relatief hoog. Deze vervangen we niet allemaal zomaar door een elektrische, schone of zuinige auto. Het is nou eenmaal niet voor iedereen weggelegd om een elektrische of nieuwe auto te kopen of altijd maar het OV, de fiets of een deelauto te pakken. Zelf behoor ik ook tot die groep. En daar schaamde ik me steeds vaker voor. Daarom ging ik met mijn camera op onderzoek uit om antwoord te vinden op de vraag wat je dan kan doen. Ik kwam er al snel achter dat er nog veel winst te behalen valt voor klimaat, portemonnee en je eigen veiligheid onderweg als je meer inzicht hebt in je eigen auto en rijstijl en een paar dingen zelf goed in de gaten houdt. En daar blijk je niet eens technisch voor te hoeven zijn.”
Tips en informatie
In elke aflevering van het programma stelt een kandidaat een herkenbare vraag over zijn of haar auto. Aan de hand daarvan krijgt de kijker veel praktische tips en informatie. Ondertussen worden de autokennis en vaardigheden van de kandidaat opgeschroefd via een doe-het-zelf autocheck, rijtest en een kennisquiz. De kijker krijgt letterlijk een kijkje onder de motorkap en achter de schermen in het garagebedrijf.
Experts
De presentatie van het programma is in handen van Melanie Schuurman (apk-keurmeester en diagnose-expert), Dorien Hielkema (rijcoach en rijschoolhouder) en Gwen Jansen zelf. Ook Bas Daatselaar (apk-keurmeester en autotechnicus), Henk Blom (bandenexpert), Mark Pecqueur (auto-onderzoeker aan de Thomas More Hogeschool) en Sander Koot (autopoetser en schadehersteller) komen in het programma in actie.
Op de foto van links naar rechts Bas Daatselaar, Gwen Jansen, Henk Blom en Melanie Schuurman.