De ANWB heeft tien caravanbanden getest op rijeigenschappen en weggedrag. Vier scoren goed, vier een voldoende en twee banden krijgen een onvoldoende. Het is voor het eerst dat de ANWB de testresultaten voor caravanbanden presenteert.

Met meer dan 422.000 geregistreerde caravans in Nederland krijgt de ANWB steeds vaker vragen over caravanbanden en het juiste gebruik ervan. De ANWB benadrukt dat een caravanband geen autoband is. Aan caravanbanden worden eisen gesteld die anders zijn dan bij een autoband. Een caravanband heeft bijvoorbeeld een veel grotere draaglast. Ook zijn caravanbanden beter bestand tegen lange tijd stilstaan. Op de zijkant van de banden staat trailer use only of free rolling tyre. Deze banden mogen niet onder een auto of bestelwagen worden gebruikt.

Mickel van Erp, ANWB-expert: “Personenautobanden hebben meestal niet het juiste draagvermogen. Vaak is een grotere, bredere band nodig, zoals 215/60R16 in plaats van 185R14. Dit vereist andere velgen en kan duur zijn. Personenautobanden bieden zoveel grip dat hoge bochtsnelheden mogelijk zijn zonder te glijden. Maar door het hoge zwaartepunt van een caravan kan deze kantelen en zelfs omvallen. Een band met minder grip zorgt ervoor dat de caravan uitbreekt, wat makkelijker te corrigeren is dan een caravan die omvalt.”

185R14C

De test betrof de veel voorkomende bandenmaat 185R14C. Deze banden hebben een loadindex van 104, wat betekent dat elke band 900 kilogram kan dragen. Een caravan of aanhanger met één as mag met deze banden dus tot 1800 kilogram wegen. De maximale snelheid is 140 kilometer per uur.

De caravanbanden zijn getest op remmen op droog wegdek, zijdelingse grip op nat wegdek, aquaplaning in bochten, rolweerstand en bij een snelheidsproef.

Uitslag

Van de tien geteste caravanbanden zijn er vier die goed scoren (vier sterren). De BK-Trailer krijgt de hoogste score. Deze band is vooral goed in het voorkomen van aquaplaning en heeft een lage rolweerstand. Ook op de andere testonderdelen scoort deze band goed. De banden op plek 2, 3 en 4 hebben ook een goede eindscore, maar wel met enkele minpunten. De Linglong Radial R107 (plek 2) en de Radar Argonite RV-4T (plek 4) hebben een iets mindere grip op nat wegdek. De Boka Trailer Line FT 02 (plek 3) heeft een iets hogere rolweerstand.

Achter de viersterren banden zijn er vier banden met een voldoende (drie sterren). Deze banden hebben meer minpunten op verschillende testonderdelen, maar zijn veilig om te gebruiken. Er zijn ook twee banden die een onvoldoende scoren en slechts twee sterren krijgen. De Kenda en de Nankang zitten onder wat men mag verwachten en worden niet aanbevolen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2025
CarGarantie: Reparatiekosten boven 700 euro
19 maart 2025
Diks Autoverhuur start franchise
19 maart 2025
Micha Roco voorzitter Hyundai dealervereniging
19 maart 2025
Inter Cars opent logistieke hub
19 maart 2025
Alex Gelbcke (LKQ) naar ZF Aftermarket
19 maart 2025
Pand Excluparts bij brand verwoest
Meest bekeken berichten
Recente reacties