Het Slowaakse bedrijf Aeromobil heeft met de 3.0 de eerste vliegende auto voor consumenten gebouwd. De Aeromobiel 3.0 heeft alle testvluchten goed doorstaan en kan nu worden klaargemaakt voor de commerciële markt.

De 3.0 is gepresenteerd op de het Pioneers Festival in Wenen. Het prototype is gecertificeerd door de Slowaakse luchtvaartautoriteit. Met uitgeklapte vleugels is het voertuig ruim acht meter breed en ongeveer zes meter lang. Wanneer de vleugels worden ingeklapt, is het voertuig 2,2 meter breed, zodat de auto ook geschikt is voor een normale snelweg. In de cockpit passen twee personen.

De auto heeft een relatief korte startbaan nodig en werkt op normale benzine. De Aeromobil vliegt één uur lang op ongeveer vijftien liter benzine, met een maximale vliegsnelheid van 200 kilometer per uur. Het is nog niet bekend hoeveel de vliegende auto gaat kosten.

[responsive-video identifier=”kzYb68qXpD0″]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 juni 2026
Nippon Paint ziet af van overname AkzoNobel
3 juni 2026
ABS Den Elzen neemt drie vestigingen Martin Koordes over
3 juni 2026
Geoptimaliseerde processen bij Gomes Aalsmeer
2 juni 2026
CBb schrapt boete ACM aan Volkswagen
2 juni 2026
Bosch vult airco-assortiment aan met druksensoren
2 juni 2026
1,3 procent minder apk’s in 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties