De VS willen sneller auto’s op de markt brengen die met elkaar communiceren. Het Amerikaanse ministerie van Transport kondigt de eerste stappen aan voor de verspreiding van de technologie.

De voertuigen moeten rij-informatie over snelheid en positie uitwisselen. De ondersteuning door de autoriteiten in een grote automarkt zoals de VS,  kan de technologie een beslissend duwtje in de rug geven.

Bij de technologie wisselen voertuigen informatie draadloos uit via WLAN. In de VS gaat het om tests met 3.000 voertuigen. Ook in Europa rijden 120 met elkaar verbonden auto’s in het kader van een in 2012 gestart project.

De Amerikaanse autoriteiten beklemtonen dat het systeem geen persoonlijke data en informatie over de route uitwisselt of opslaat. Enkel bij veiligheidsproblemen zou er de mogelijkheid zijn een voertuig te identificeren. Met de onderlinge verbinding wil de overheid het aantal ongevallen sterk omlaag halen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties