Werkplaatsen zijn veiliger en gezonder om in te werken dan twee jaar geleden. Dat constateert de Inspectie SZW op basis van controles en monitoring van 330 bedrijven. 57 procent van deze bedrijven krijgen het predicaat gezond en veilig.

Meer dan een derde (34 procent) van de gevonden overtredingen had te maken met het onveilig werken met machines. Er zijn ook overtredingen gevonden die te maken hadden met de blootstelling aan gevaarlijke stoffen (25 procent). Het gaat dan bijvoorbeeld om chemische stoffen om te kunnen ontvetten en om dieselmotoremissies. Door het ontbreken van roetfilters worden werknemers hieraan blootgesteld. Dit zorgt voor een risico voor hun gezondheid. Bovendien had 20 procent van de werkgevers geen risico- inventarisatie en evaluatie (RI&E) beschikbaar.

Op basis van de bevindingen concludeert de Inspectie dat de mobiliteitsbranche veiliger werkt dan voorgaande jaren. Daarom staan er, naast bezoeken bij een klein aantal overtreders, geen nieuwe controles gepland. Uitwassen daargelaten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 januari 2026
Emissiecredits laadpalen: start-up Voltico ziet ruimte voor vereenvoudiging
13 januari 2026
Geotab: Degradatie EV-batterij 2,3 procent
13 januari 2026
LeaseSwap kiest voor ervaren manager in volgende groeifase
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties