Mobility as a Service (MaaS), of Mobiliteit als Dienst zo u wilt, is het via een platform aan elkaar koppelen van vervoersmogelijkheden. ANWB start nu de proef ‘Slim naar Den Haag’ voor leden die geregeld van en naar Den Haag reizen. Met de bijbehorende app kunnen zij de verschillende mogelijkheden snel overzien, hun reis plannen, vervoermiddelen gebruiken en achteraf betalen.
Mobility as a Service wordt als oplossing gezien voor het dichtslibben van wegen, met name in de stedelijke gebieden. Veel mensen kiezen ervoor met de auto van A naar B te reizen, terwijl een combinatie van andere vervoersmogelijkheden soms sneller of makkelijker is. Deeldiensten zijn bij veel mensen onbekend of blijven onbenut.
Den Haag
Uit onderzoek door ANWB blijkt dat 30 procent van de ondervraagden wel eens een combinatie van vervoermiddelen gebruikt. Tram en trein worden daarbij het vaakst genoemd. De app biedt alle reisopties van en naar Den Haag. Gebruikers kunnen hieruit zelf hun keuze maken. De proef duurt tot eind februari 2022.