Er doen dit jaar elf teams mee aan de RDW Self Driving Challenge. Dat zijn er weer twee meer dan vorig jaar en een nieuw record voor de twee categorieën waarin de rijtest is verdeeld.

Johan in ’t Holt, opdrachtgever van de Self Driving Challenge: “Het is mooi dat er meer draagvlak voor autonome techniek via de onderwijsinstellingen ontstaat, zodat Nederland op die manier meer kennis op dit vlak genereert. Verder is het belangrijk dat de challenge ook kwalitatief groeit door bijvoorbeeld nog realistischere scenario’s in de challenge te implementeren.”

Parcours

De teams zijn afkomstig uit zowel mbo-, hbo- als wo-onderwijsinstellingen. Aan hen de taak de komende maanden autonome software te ontwikkelen en hun voertuig wedstrijdklaar te maken voor de finale op 12 juni plaats bij het RDW-testcentrum in Lelystad.

Het parcours zit vol uitdagingen. Van de voertuigen wordt verwacht dat ze adequaat reageren op levensechte situaties, zoals stoppen voor een verkeerslicht, inparkeren en inhaalmanoeuvres. Het team dat deze uitdagingen het best volbrengt, mag zich tot kampioen laten kronen.

Categorieën

De studententeams komen uit in twee categorieën: een open en gesloten categorie. Bij de gesloten categorie levert de organisatie een kart en een computer aan, die de teams naar eigen inzicht mogen programmeren. Hiervoor hebben zich vier teams aangemeld.

De zeven deelnemers van de open categorie gebruiken en programmeren hun eigen voertuig. Deze categorie is flink gegroeid, ziet ook Thijmen Fellinger, oud-deelnemer en SDC-crewlid: “De open categorie haalt de gesloten categorie met de karts in. De kart maakte deelname laagdrempelig, maar bij de open categorie kunnen de studenten in hun eigen voertuig de technologie doorontwikkelen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
Meest bekeken berichten
Recente reacties