De P6-parkeergarage op de luchthaven van Stuttgart krijgt de primeur van de sterk geautomatiseerde parkeerfunctie (SAE-level 4) die Bosch heeft ontwikkeld in samenwerking met Mercedes-Benz.

De parkeerfunctie is binnenkort beschikbaar voor bepaalde modellen uit de S-Klasse en EQS-varianten die zijn uitgerust met Intelligent Park Pilot. In P6 kan de bestuurder zijn auto achterlaten op een vooraf via de smartphone-app geboekte parkeerplaats. Voor de geautomatiseerde parkeerservice is geen chauffeur nodig.

Intelligent 

“Bestuurderloos parkeren is een belangrijk aspect van geautomatiseerde mobiliteit. Het sterk geautomatiseerde parkeersysteem dat we samen met onze partner Mercedes-Benz hebben ontwikkeld, laat zien hoe ver we al zijn op dit ontwikkelingspad”, zegt Dr. Markus Heyn, lid van de raad van bestuur van Bosch. “Bosch heeft vanaf het begin de insteek om de infrastructuur in parkeergarages intelligent te maken. Daarom hebben we op dit gebied normen opgesteld. In de toekomst is het ons doel om steeds meer parkeergarages uit te rusten met de benodigde infrastructuurtechnologie. We zijn van plan om er de komende jaren wereldwijd enkele honderden te realiseren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 augustus 2025
Auto als onderdeel van identiteit
19 augustus 2025
Drie finalisten BOVAG Onafhankelijk Autobedrijf van het Jaar 2025
19 augustus 2025
De Dorpsgarage start podcast
19 augustus 2025
Al 450.000 meldingen ANWB Alarmcentrale
19 augustus 2025
Meestal rijdt de man naar vakantiebestemming
18 augustus 2025
Mijlpaal: 10 miljoen auto’s in Nederlands wagenpark
Meest bekeken berichten
Recente reacties