Het wetsontwerp voor de datawet, dat dinsdag 14 maart door het Europarlement is aangenomen, kan op instemming rekenen van Cecra. De koepelorganisatie van dealer- en onafhankelijke auto- en truckbedrijven ziet de datawet echter niet als het eindstation, hooguit als een “goede stap voorwaarts”.

De datawet is namelijk volgens Cecra niet voldoende voor een effectieve concurrentie in door data gedreven mobiliteitsdiensten. Behalve toegang tot de gegevens die door verbonden apparaten zoals de auto worden gegenereerd wil Cecra ook toegang tot de functies en bronnen van het voertuig. Voertuigfabrikanten verhinderen die toegang voor onafhankelijke dienstverleners nog. Dat heeft nog altijd een ongelijk speelveld tot gevolg voor het aanbieden van aantrekkelijke en betaalbare diensten aan eindgebruikers.

Sectorspecifiek

Cecra dringt er daarom samen met andere belangenorganisaties op aan dat er een sectorspecifieke wetgeving komt, ondersteund door specifieke technische en wettelijke vereisten met duidelijke governanceregels.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
30 april 2026
Carlos Garcia in raad van bestuur ADPA
30 april 2026
Hogere marges op leasing Ayvens in Q1
Meest bekeken berichten
Recente reacties