Van de ongeveer 3000 auto’s die deelautoaanbieder Greenwheels op de weg heeft, is in 2025 18,3 procent volledig elektrisch. Dat lijkt bescheiden, maar afgezet tegen het landelijke percentage elektrische auto’s van zo’n 6 procent is het nog altijd drie keer zo veel.

Op zijn website legt Greenwheels uit dat de elektrificering van het wagenpark een geleidelijk proces is. Zo blijkt dat gebruikers, wanneer er keuze is tussen een benzine- en een elektrische deelauto, de eerste nog vaak de voorkeur krijgt – vooral bij langere ritten of trips naar het buitenland.

Laadpalen

Daarnaast speelt het probleem van de parkeerplaatsen. Greenwheels-auto’s hebben vaste parkeerplaatsen en daar is het niet altijd (direct) mogelijk om een laadpaal te plaatsen.

Tot slot merkt Greenwheels op dat een deelauto sowieso bijdraagt aan een groenere toekomst en dat het doel blijft om uiteindelijk een 100 procent emissievrije vloot te exploiteren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
26 februari 2026
Personeelstekort Duitse auto-industrie zet ook werkplaatsen onder druk
Meest bekeken berichten
Recente reacties