In 2023 legden zakelijke rijders van personenauto’s voor het eerst meer kilometers elektrisch af dan op diesel (incl. diesel hybrides). In totaal werd er 5,9 miljard kilometer volledig elektrisch gereden en 3,6 miljard kilometer op diesel.

Dat meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers over voertuigkilometers. Daaruit blijkt tevens dat inmiddels bijna een kwart van de zakelijke kilometers met een elektrische auto wordt gereden. De benzineauto blijft, net als bij particulieren, favoriet.

120 miljard kilometer

Met Nederlandse personenauto’s werd 119,6 miljard kilometer gereden in 2023 in binnen- en buitenland. Dat is 4,3 procent meer dan een jaar eerder, maar nog altijd 1,4 procent minder dan in 2019 voor de coronapandemie.

De kilometers van particulieren (natuurlijke personen) lagen nog 0,8 procent onder het niveau van voor de pandemie, bij zakelijke rijders (rechtspersonen) was dat 3,4 procent.

Diesel

Zakelijke rijders legden in 2023 in totaal ruim 25,5 miljard autokilometers af, gemiddeld 20.500 kilometer per auto. Terwijl de dieselkilometers terugliepen, namen de kilometers afgelegd op elektriciteit juist toe. In 2018 werden de meeste zakelijke kilometers nog gereden met een dieselauto: ruim 13,6 miljard. Vijf jaar later was dat met driekwart gedaald. Het aantal elektrische kilometers vertienvoudigde tegelijkertijd. Gemiddeld rijdt de zakelijke rijder 20.300 kilometer in een elektrische auto tegen 24.800 met een diesel.

Ook maken zakelijke rijders steeds vaker gebruik van een benzineauto (inclusief benzine hybride). Het aantal kilometers dat in een benzineauto werd gereden is in 2023 vergeleken met vijf jaar eerder met 50 procent gestegen. Iets meer dan de helft (54 procent) van alle zakelijke kilometers wordt gemaakt met een benzineauto.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 maart 2025
Systeem Kia waarschuwt voor naderende hulpdiensten
28 maart 2025
Vakgarage vernieuwt magazine Dichtbij
28 maart 2025
Geen gouden bergen
27 maart 2025
Voertuigen met tellerblokker naar de sloop
27 maart 2025
Zaanstreek heeft duurste wasstraten
27 maart 2025
‘Ik ben een rasoptimist’
Meest bekeken berichten
Recente reacties