De Vereniging Zakelijke Rijders (VZR) vindt dat de kabinetsplannen zoals die op Prinsjesdag zijn gepresenteerd onvoldoende effectieve prikkels bevatten om de mobiliteit te elektrificeren.

De VZR constateert dat de voordelen voor zowel particulieren als zakelijke rijders afnemen. Zo blijft voor elektrische auto’s de bijtelling stijgen en wordt de gewichtscorrectie in de motorrijtuigenbelasting beperkt.

VZR-directeur Sander Borsten: “De plannen voor 2024 geven onvoldoende stimulans om de elektrificatie van het wagenpark te versnellen. De geleidelijke afname van belastingvoordelen voor elektrische voertuigen, in combinatie met de afschaffing van de gewichtscorrectie in de motorrijtuigenbelasting, zou ervoor kunnen zorgen dat de adoptie van EV’s stagneert. Er is dringend behoefte aan sterkere fiscale prikkels en consistent beleid om te voorkomen dat mobiliteit onbetaalbaar wordt en de klimaatdoelen onhaalbaar blijven.”

Maatregelen

Wat moet er dan gebeuren? De VZR presenteert een pakket van vier maatregelen die de transitie naar elektrische mobiliteit kan versnellen, bestaande uit:

  • ​Behoud van gewichtscorrectie in motorrijtuigenbelasting
  • Herziening van bijtelling voor zakelijke rijders  
  • Creëren van langetermijnvisie om onzekerheid bij consumenten en de autobranche te verminderen
  • Versnellen van de ontwikkeling van laadinfrastructuur, vooral voor mensen die geen toegang hebben tot laadmogelijkheden thuis.
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 maart 2026
CAO Metaal & Techniek definitief na akkoord vakbonden
12 maart 2026
Inter Cars wordt lid van ADPA
12 maart 2026
Aanstichter wil zelf de brand blussen
12 maart 2026
‘Voordeel diesel is volledig verdampt’
12 maart 2026
Trustoo: Onrust op oliemarkt verdriedubbelt vraag naar laadpalen
12 maart 2026
TECH360 sluit partnerschap met Moba
Meest bekeken berichten
Recente reacties