In het derde kwartaal van 2017 zijn er in Europa 51,4 procent meer auto’s geregistreerd op alternatieve brandstoffen dan een jaar eerder. Dat maakt koepelorganisatie Acea bekend.

In totaal werden 211.635 auto’s met alternatieve aandrijflijnen geregistreerd. Dat is goed voor 6,2 procent van het totale aantal personenautoverkopen. In het derde kwartaal waren elektrisch oplaadbare auto’s goed voor 1,6 procent van de totale verkopen.

Groei

De groei zat in alle alternatieve aandrijflijnen. Het betrof zowel batterij elektrische en hybride voertuigen als voertuigen op alternatieve brandstoffen als lpg. De vijf grote automarkten droegen alle bij aan de groei. Registraties in Spanje en Duitsland verdubbelden bijna ten opzichte van vorig jaar.

Nederland

In Nederland werden er in het derde kwartaal in totaal 7887 auto’s met een alternatieve aandrijflijn geregistreerd. Dat waren er 6778 in het derde kwartaal van 2016. Dit betekent een stijging van 16,4 procent. In de eerste negen maanden van 2017 was Nederland goed voor 22.586 registraties met een alternatieve aandrijflijn. Dat is een toename van 42,1 procent ten opzichte van de 15.897 in 2016.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
28 november 2025
Lynk & Co stopt abonnementen en focust op verkoop
28 november 2025
Beste Leasemaatschappijen 2026 bekend
28 november 2025
Athlon wint Innovatie Award met Flex+
28 november 2025
Fan van Citroën
27 november 2025
Nieuwe cao banden- en wielenbranche
27 november 2025
Ayvens: kabinetsbeleid remt EV-transitie
Meest bekeken berichten
Recente reacties