Het adverteren op gratis occasionportals als Speurders, Marktnet.nl of Autocenter levert autobedrijven nauwelijks leads op. Dat is het resultaat van een onderzoek onder de gebruikers van Used Car Controller.
Michel van Roon uitte zijn ergernis over die gratis portals al eerder in een vlog op zijn Linked In-profiel. De hartenkreet maakte de tongen los en leverde uit de hele branche reacties op. “Het is mijn beste bekeken vlog ooit.” Met de publicatie van de resultaten van een gebruikersonderzoek maakt Van Roon zijn beweringen hard.Vragen
Onderzocht werden de 26 occasionportals waar door de UCC-gebruikers het meest op geadverteerd wordt. Deze gebruikers werden vier vragen gesteld: of het adverteren op deze portals leads oplevert, of er persoonlijk contact met het portal is, of de portals de gebruikers via een nieuwsbrief op de hoogte houdt en welk rapportcijfer gebruikers zouden geven voor de toegevoegde waarde die het portal biedt. Het resultaat is onthutsend: slechts drie portals scoorden een voldoende. Het overgrote merendeel van de gratis portals werd door de gebruikers van UCC gewaardeerd met het rapportcijfer 1.Aanbevolen
Voor de drie portals waarvoor de beoordeling nog enigszins positief uitviel, was die positieve waardering ook nog relatief. 0800autolease.nl (rapportcijfer 8), Financiallease.nl (rapportcijfer 8) en Handelslijst (rapportcijfer 6) worden immers slechts door respectievelijk 9,8 procent, 3,8 procent en 1,0 procent van de UCC-gebruikers gebruikt. Zij krijgen het predicaat ‘Aanbevolen portal’. UCC zal de koppeling met deze portals blijven ondersteunen.