De occasionhandel breekt het ene record na het andere. Het afgelopen jaar was een topjaar voor de occasionverkoop en ook de import van occasions bereikte in 2020 een recordhoogte. Voor de eerste maand van het jaar meldt Autoscout24 een nieuw record voor de occasionhandel: het online portal heeft dit jaar in januari 35 procent meer aanvragen naar gelieerde autobedrijven doorgestuurd dan in januari 2020.

Het feit dat in januari de showrooms vanwege de anti-coronamaatregelen van de overheid dicht moesten blijven zal in niet geringe mate hebben bijgedragen aan de stijging van het online zoekgedrag. Uit onderzoek van Autoscout 24 eind vorig jaar bleek dat een kwart van de Nederlanders inmiddels openstaat voor het digitaal aanschaffen van een occasion.

Mpv’s en kleine auto’s

Constateerde Marktplaats over heel 2020 een gestegen aanbod aan elektrische en hybride auto’s, en wat betreft zoekopdrachten topposities voor Mercedes en BMW, Autoscout24 ziet in januari 2021 de grootste stijging in populariteit voor mpv’s en kleine auto’s (respectievelijk 25 en 20 procent meer zoekopdrachten). Het aanbod binnen deze segmenten liep echter terug, met 2,1 procent voor mpv’s en 1,3 procent voor kleine auto’s.

Prijs

De prijs van een occasions op het Autoscout 24-platform is in januari gemiddeld met 571 euro toegenomen. De gemiddelde vraagprijs van een occasion stond in januari 2021 op 19.282 euro. Ten opzichte van december 2020 steeg de gemiddelde occasionprijs met 269 euro.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
13 oktober 2025
Vos Autotechniek wint vijfde ACtronics Service Point Award
13 oktober 2025
‘Stem verkeersboete af op ernst overtreding’
13 oktober 2025
Concurrentiebeding: bescherming of blok aan het been?
10 oktober 2025
Dodge-specialist viert veertigjarig bestaan
10 oktober 2025
Fastned opent eerste stations in Spanje
Meest bekeken berichten
Recente reacties