Het marktaandeel van personenauto’s op diesel in de nieuwverkoop is in de Europese Unie in het vierde kwartaal van 2018 gedaald van 41,2 naar 34,1 procent. Benzine steeg van 52,3 naar 57,2 procent.

Dat meldt Acea op basis van de laatste cijfers. Terwijl de totale markt in het laatste kwartaal van 2018 met 7,9 procent kromp, steeg het marktaandeel benzineauto’s nog altijd met 0,8 procent.

Alternatieve aandrijflijnen

Registraties van alternatieve aandrijflijnen (inclusief elektrische voertuigen) namen in het vierde kwartaal significant toe met 21,1 procent. Tesamen waren zij goed voor 8,6 procent van de markt. Over heel 2018 steeg het aantal registraties van voertuigen met een alternatieve aandrijflijn met 30,4 procent. Hoewel het aantal registraties van elektrisch oplaadbare voertuigen in het vierde kwartaal met 33,1 procent steeg (en met 38,2 procent in heel 2018), was slechts 2,0 procent van alle nieuw verkochte personenwagens in 2018 in de EU een elektrisch oplaadbare auto. 56,7 procent was een benzineauto. Dat was 50,3 procent in 2017. Diesel was goed voor 35,9 procent.

Nederland

In ons land daalde de populariteit van diesel navenant. Het aantal registraties van nieuwe diesels nam in het vierde kwartaal van 2018 af met 41,7 procent en over heel 2018 met 21,1 procent. Ook benzine daalde met 12,7 procent in het vierde kwartaal, maar steeg over heel 2018 met 7,6 procent. Alternatieve aandrijflijnen groeiden over het hele jaar met 67,4 procent en in het vierde kwartaal zelfs met 94,9 procent.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03