Hoogeveen telt 1 autobedrijf per 175 inwoners, fors meer dan de rest van Nederland. De helft ervan blijkt nauwelijks vindbaar, zichtbaar en professioneel. Signalen die verdenkingen oproepen, aldus de Rekenkamer die criminele activiteiten in de autobranche onderzoekt.

De Rekenkamer heeft daarbij alle autobedrijven geïnventariseerd. De uitgevoerde test telt 17 punten. Bedrijven die 17 punten scoren krijgen de kwalificatie onzichtbaar. Vanaf de score 9 is er sprake van een onvoldoende.

Let wel: dat de resultaten zorgwekkend zijn wil niet zeggen dat deze geoormerkte bedrijven daadwerkelijk fout zijn. Factoren die zorgen voor alarmbellen zijn bijvoorbeeld beperkte openingstijden, slechte vindbaarheid, nauwelijks aanwezige klandizie. Dit zou kunnen wijzen op ‘ondermijning’, een juridische term waarmee gedoeld wordt op criminele activiteiten via legale bedrijven en banden met georganiseerde criminaliteit. Het onderzoek van de Rekenkamer loopt nog en een definitieve eindrapportage is daarom nog niet voorhanden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juli 2025
Eerste e-step met kenteken
1 juli 2025
5,5 procent minder nieuwe auto’s in eerste halfjaar
1 juli 2025
Techniek Nederland introduceert Docking Van
1 juli 2025
Automotive Academy wordt LKQ Academy
1 juli 2025
Pilot met virtuele rijlessen
1 juli 2025
Horsmans servicedealer Subaru in Limburg
Meest bekeken berichten
Recente reacties