Een 25-koppige jury heeft de Hyundai Ioniq gekozen tot Women’s World Car of the Year 2017. De Ioniq was zowel de winnaar in de categorie Green Car als de overall winnaar.

Dat meldt de website femmefrontaal.nl, een website met een “vrouwelijke kijk op auto’s”. De jury bestond volledig uit vrouwen uit twintig verschillende landen. Nederland werd vertegenwoordigd door Odiel Wennink, oprichter en hoofdredacteur van femmefrontaal.nl.

Categorieën

Winnaars waren er in verschillende categorieën.
  • Familiy Car: Mazda CX-5
  • Budget Car: Ford Fiesta
  • Green Car: Hyundai Ioniq
  • SUV/crossover: Peugeot 3008
  • Luxury Car: BMW 5 Series
  • Performance Car: Honda Civic Type R
Bij hun oordeel baseerde de jury zich op eigenschappen als design en functionaliteit, stijl en uitstraling, innovatie, comfort, opbergruimte, invloed op milieu, rijeigenschappen, prijs-kwaliteitverhouding en de zogenoemde wow-factor. Daarnaast was er ook nog een prijs voor de Dream Car van het jaar. Deze auto scoorde vooral op die laatste factor. Net als vorig jaar was McLaren in deze categorie de winnaar, dit jaar met de McLaren 720S.

Vorige winnaars

  • 2016: Jaguar F-Pace
  • 2015: Volvo XC90
  • 2014: Mercedes-Benz S-Class
  • 2013: Ford Fiesta Ecoboost
  • 2012: Range Rover Evoque
  • 2011: BMW 5 Series and Citroën DS3 (tie)
  • 2010: Jaguar XF
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
8 mei 2026
AutoScout24: Gebruikte EV ruim 7 procent duurder
8 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met Leapmotor uit, Opel voorop
8 mei 2026
15.525 meer auto’s gedemonteerd in 2025
8 mei 2026
Autotelex ziet stijgende restwaarden EV
7 mei 2026
Hertog Lease overgenomen door Oostendorp
7 mei 2026
Dit land laat zien hoe snel Chinese automerken Europa veroveren
Meest bekeken berichten
Recente reacties