De vakbondsleden van FNV hebben in overgrote meerderheid ingestemd met het op 1 december bereikte akkoord over een nieuwe cao voor de tankstations en wasbedrijven. Daarmee is de nieuwe cao een feit. Die cao gaat in op 1 januari 2024 en heeft een looptijd van vijftien maanden (tot en met 31 maart 2025).

Waar de vakbondsleden uit de motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven het akkoord voor een nieuwe cao nog wegstemden, zijn de medewerkers van de tankstations en wasbedrijven kennelijk wel tevreden met het bereikte akkoord. Dat voorziet onder meer in een structurele salarisverhoging van 185 euro bruto per maand op 1 januari 2024 en van 65 euro bruto per maand op 1 december 2024.

Functiegebouw

Volgens vakbond FNV is er nog wel een loonachterstand vergeleken bij vergelijkbare branches, zoals de supermarkten. Dit komt doordat het functiegebouw is verouderd. FNV maakt er dan ook een punt van dit zo snel mogelijk weer marktconform te maken.

Ook bevat de nieuwe cao nog geen eerlijke reiskostenvergoeding en is er ook nog geen regeling voor vervroegde uittreding. Deze zaken worden meegenomen in de onderhandelingen over de volgende cao, aldus FNV.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 november 2025
IVA-studenten bezoeken China
7 november 2025
Minder omzet, meer winst Nexen
7 november 2025
Sales versus aftersales
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
6 november 2025
AutoScout24: Prijs occasion stijgt weer
6 november 2025
Genomineerd voor de sloop?
Meest bekeken berichten
Recente reacties